Připravili jsme si pro tebe 7 tipů na líbánky, nebo i romantickou letní dovolenou, či prodloužený víkend s tvým drahým. A abyste nemuseli cestovat daleko vybrali jsme místa v Evropě, které stojí za to navštívit.

1. Santorini, Řecko

Ne nadarmo se říká: „Pokud byste měli navštívit jen jeden jediný z řeckých ostrovů, tak právě tento je tím pravým.“ Santorini je považováno za jedno z nejromantičtějších měst na světě. A to právem!

Pokud jste milovníky dlouhých procházek, lenošení na plážích s černým pískem, či klasických kavárniček, které podávají tradiční víno nebo domácí kávu, je toto místo jako stvořené pro vás. Kromě klasických rekreačních aktivit se můžete nechat unášet bohatou historií, bílou architekturou, kostelíky s modrými kupolemi, skvělým výhledem, barevnými útesy a nezaměnitelnou atmosférou.

santorini, greece

2. Benátky, Itálie

Město širokých ulic, které křižují všude přítomné vodní kanály, plné motorových člunů a charakteristických gondol. Gondoly slouží nejen jako dopravní prostředek, ale jsou i nepsaným znakem tohoto italského města. Poznávat město z gondoly, ruku v ruce se svým drahým a se zpívajícím gondoliérem přece nemusí být jen snímek z amerického filmu, ale také může být zážitkem vašeho života.

Benátky nejsou městem bujarých párty, protože se západem slunce mizí i noční život tohoto města. Ale i Benátky umí nadchnout. Pro návštěvníky je potěšením projít se po náměstí sv. Marca nebo dát si kávu v jedné z nejstarších kaváren světa. Prohlédnout si město z ptačí perspektivy je možné ze zvonice baziliky sv. Marca, kde se budete kochat výhledem až z výšky 99 metrů. Avšak Benátky nabízejí mnohem více…

benatky

3. Toskánsko, Itálie

V Itálii ještě zůstaneme a z Benátek se přeneseme do kouzla romantického Toskánska. Nejvíce romantická část Itálie, toskánské kopce, rozmanité pobřeží a města jako vystřižené z pohlednic, již dlouho přitahují velké počty turistů. Venkov Toskánska má bohaté umělecké a kulturní dědictví, protkané vinicemi, které produkují ty nejlepší italské vína.

Není to jen životní styl, kultura či místní gastronomie, která láká takový obrovský počet turistů. V neposlední řadě jsou to i nákupy. Florencie je hlavním městem tohoto regionu a stále i hlavním centrem módy. Právě z tohohle města pocházejí slavní módní návrháři jako Salvatore Ferragamo či Roberto Cavalli.

Každý roh Toskánska má své svůdné kouzlo. Ať už máme na mysli teplé pláže, výhled na Alpy, krásné lesy, aleje olivovníků, či citronovníků. Toskánsko okouzlí každého.

toskansko

4. Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník je jedno z nejnavštěvovanějších míst jižní Dalmácie a dokonce i celého jadranského pobřeží. Město, které žije ve dny i v noci a nabízí specifickou atmosféru nejvýše položeného města v celé zemi.

V Dubrovníku si každý přijde na své. Je to centrum plné sportovních, gastronomických, zábavních a kulturních atrakcí. Velké popularitě se těší Dubrovnické letní hry, četné koncerty, výstavy nebo i představení pod širým nebem.

Toto chorvatské město disponuje skvělou dostupností a pokud se vám omrzí atmosféra, můžete se vydat do nedaleké Černé hory, na ostrovy Korčula, Mljet a Lastovo, nebo taky na poloostrov Pelješac. Za povšimnutí stojí i návštěva okolí Dubrovníku. Možností, co dělat je tu mnoho, takže se nudit opravdu nebudete.

dubrovnik

5. Bruggy, Belgie

Na sever od Benátek je těžké najít romantické město, které by připomínalo italské Benátky. Právě toto je jedním z důvodů proč je toto belgické město často označované také jako Benátky severu. Město je protkáno sítí vodních kanálů a plavba na člunech je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí.

Město si stále uchovává svůj středověký charakter a architekturu, která je vyhledávaná mezi návštěvníky.

brugy

6.Paříž, Francie

Paříž je jedno z nejromantičtějších míst na světě, plné lásky a čarovné atmosféry. Dále i jedno z nejnavštěvovanějších míst světa. Francouzská metropole, která bývá často označována jako „kráska nad Seinou“,  si vezme srdce nejednoho návštěvníka.

 Můžeme se kochat nad dechberoucí Eiffelově věží, navštěvovat slavné muzea, či galerie. Dále můžeme nakupovat na nejprestižnějších obchodních ulicích světa. Můžeme se nechat unášet jedinečnou francouzskou atmosférou, procházet se ruku v ruce se svým drahým úzkými uličkami, či sledovat styl šarmantních Francouzek.

pariz

7. Lisabon, Portugalsko

Čas strávený v portugalské metropoli vás přenese do romantiky minulých dob. V Lisabonu vás okouzlí původní historické centrum, památky a hrady, ze kterých se můžete kochat výhledem na celé toto město. Lisabon je město velkého množství zeleně a četných parků na každém rohu. Celková atmosféra je nezapomenutelná.

Lisabon není městem s přímým přístupem ke oceánu. Avšak nedaleko se nachází krásné město Cascais, které je dostupné metrem a vyplatí se ho navštívit. Pokud byste měli chuť cestovat tak přibližně 45 minut na západ od Lisabonu se nachází pohádková Sintra a i nejzápadnější místo Evropy Cabo da Roca.

lisabon

Tak co, vybrali jste si vaší nejbližší cílovou destinaci?