ÚVAHY U VÁHY

Koho pozvat na svatbu už víš, v jakém stylu chceš mít, už máš taky jasno a program už máš taky vyřešený. Teď asi jedna z nejdůležitějších věcí, které snad každá nevěsta nejvíce řeší. Šaty! Pro mě asi to nejdůležitější a, bohužel, to nejvzdálenější, jelikož jsem byla před těhotná. Strašně moc jsem chtěla chodit po svatebních salónech a zkoušet a zkoušet a zkoušet. Přesně, jak je to v romantických komediích.

facebook_chyby2

Zkoušení a návštěvy salónů jsem musela odsunout na druhou kolej. První, co jsem ale udělala a doporučuju to i tobě, je pořádně si rozmyslet, jakým způsobem si chceš šaty pořídit. Možností je v dnešní době mnoho. První z možností je využití zahraničních, převážně asijských internetových obchodů. Když jsem se koukala, oči mi přecházeli v údiv, nad tak nádhernými šaty za pár korun. Otázka však vyvstala, zda mi šaty přijdou opravdu takové, jak fotky slibují, a jestli mi budou sedět. Začala jsem si zjišťovat víc a přišla na to, že je to prostě hra vabank. Opravdu mi můžou přijít krásné šaty za pár korun, ale také mi může dorazit hadra. Abych měla 100%ní jistotu, musela bych z nabídky vybrat šaty za vyšší obnos, Když si připočtu clo, daň a pořád to riziko, že mi šaty nebudou za cenu, jako bych si koupila šaty v Česku, rozhodla jsem se, i přes to, že šaty z Asie jsou i originální, přeci jen pro tuzemskou variantu.

Zde je taky několik možností. Moje Bridee mi poradila, že pokud se mi šaty z Asie líbí, můžu si podle nich ušít šaty u švadleny. Což se mi zdálo jako dobrá varianta. Nakonec i od této jsem upustila. Začala jsem hledat na svatebních bazarech českých nevěst, které měli šaty vlastní a po své svatbě je prodávají. Bohužel jsem dost vysoká, takže všechny nabízené šaty mi byli krátké. A další můj nezmar, který se objevil. Když jsem se nadchla pro jedny šaty, uviděla jsem je posléze na více nevěstách, najednou se mi přestali líbit.

A dost! Vykašlala jsem se na nějaké hledání a rozhodla jsem se pro jeden svatební salón, který šije šaty na míru. V tento moment jsem si i trochu konečně!!! Vychutnala i předsvatební zkoušení svatebních šatů. Vzala jsem kámošku (bez kámošky, která ti kriticky řekne, jestli vypadáš jako šlehačkový dort nebo ta pravá princezna na zkoušení nechoď!) a vyrazili jsme na svatební veletrh. Problém byl, že jsem byla už v sedmém měsíci, takže si asi dovedeš představit, jak celé zkoušení včetně mě vypadalo :D Asi jako když chceš hrocha navléct do silonek :D Takže závěr byl pro mě jasný:  domluvit si termín v salónu až před svatbou a teprve potom se rozhodnout pro ty pravé princeznovské :-)

9d55c09f2d2d1c5dfe9985a8892fa98b

Samotným výběrem to ale zdaleka nekončí! Nejedna nevěsta ti řekne, jaké nervy měla pár měsíců před svatbou. Šaty doma a ručička na váze je neúprosná! Zde bych nevěsta rozdělila na dvě skupiny. Ty, které stresem a zařizování neřízeně hubnou (kéž bych i já patřila do této skupinyJ ) a mají strach, že jim šaty po cestě k oltáři spadnou. A na nevěsty, kterým po týdenním jedení salátů se ručička na váze snaží zdolat Guinessův rekord v nejrychlejším přibývání na váze. Proto není od věci myslet i na tento fakt a mít v šatech nějakou pojistku pro oba případy.

main

A moje shrnutí na závěr? Můžeš si zariskovat a objednat šaty z Asie. Třeba budeš mít štěstí J Pokud nejsi tolik odvážná, můžeš zabrouzdat na bazarech. Je velká pravděpodobnost, že tady najdeš svoje vysněné šaty. Popřípadě si můžeš šaty půjčit šaty. Nevýhodou je, že půjčovné bývá vyšší, ale nemusíš se o nic starat. Nebo si můžeš šaty nechat ušít na míru a zcela tvých představ. S tím jsou ale spojené starosti jako čistírna a hledání kupce.

Doufám, že si výběr šatů užiješ! Určitě budeš nádherná :-)

 

vytvořila Jolana