DLOUHÝ DEN A DLOUHÁ NOC

Co ti budu vykládat. I když jsem už před svou svatbou nespočetně krát slyšela, že svatební den je opravdu náročný a dlouhý, nevěřila jsem, dokud jsem to nezažila na vlastní kůži. Proto si myslím, že příprava a pořádné naplánování je jsou nezbytné.
Čemu jsem se začala věnovat úplně prvnímu byla zábava. Jelikož jsem do zásnub byla jen na jedné svatbě (a to ještě jako hodně malá), neměl jsem vůbec žádnou představu, jak taková zábava probíhá. První, co jsem udělala, bylo hledání inspirace na internetu. Ze záplavy informací, mi hlava přecházela kolem a hlavně mi dost her přišlo doslova stupidních. Prostě jsem byla v koncích. Názor některých nevěst (i když chápu, že každý má jiný vkus), že proč je potřeba vymýšlet nějaký program? Vždyť naši rodiče měli svatbu, kde byla zábava spontánní, bez nějakých her… Proto jsem si dala schůzku s Bridee, aby mi poradila, jaká zábava frčí. Její rady se mi potvrdili, když jsme během následujícího roku byli pozváni na dvě svatby. I to je možnost, kde můžeš načerpat plno inspirace. I když je pravda, že se některé hry opakují pořád a dokola, nemusíš se bát, že by to svatebčanům zdálo nudné. Každá svatba má jinou atmosféru. Každá svatba je jedinečná. A to i ta tvá! ;)

hry...
A jaké že jsme to měli hry? No, v prvé řadě musím říct, že s manželem jsme hodně hraví, takže jsme chtěli hodně her. První zábava pro nás a svatebčany připravili svědci. Klasický chomout, bič a koule. K tomu tematicky připravené úkoly pro nás, novomanžele dle našich povolání jako první novomanželský „zářez“ (pilkou přeříznout lať), tref se, ženo má (házení telefonů do koše). Abys to pochopila, já jsem povoláním stavařka a manžel pracuje s telefony a hrával závodně basket :-)Toto bylo velice milé překvapení od svědků. Scénky byli krátké, což bylo fajn, když si uvědomím, že všichni svatebčané už byli hladoví. A my taktéž :-)
Po té následovalo tradiční rozbití talíře a připití panákem slivovice a vody. Tady se musím přiznat, že tento zvyk jsem neznala, takže jsem si myslela, když jsem se napila vody, že vodu máme oba dva. Že to je prostě vstřícný krok od paní servírky, abychom nebyli hned moc společensky unavení. Tady mohu jen konstatovat – jo, jo! Prostě blondýna :D
Po obědě jsem začali zlehka: házení kytice a sundání podvazku. Musím říct, že aniž bychom  to plánovali, kytici chytila manželova                     7 roční sestřenka a podvazek můj 10 roční bratranec. I takové roztomilé momenty ti svatba může připravit.
Následoval svatební kočár – velice úspěšná hra pro navození té správné atmosféry. Svatební kvíz, kdy se svatebčané dozví něco o tobě a manželovi. Tanec s balónky – skvělá příležitost, jak všechny vylákat na taneční parket. Svatební tombola – opravdu zábavná podívaná na pobavené tváře výherců. Ruce – pokud jste někdy viděli pořad Partička, jistě víte, o co se jedná (tady doporučuji, aby tobě a tvému manželovi někdo natočí, ať vidíte svůj výkon). Poznání ženicha podle zadku a nevěsty podle nohy – samozřejmě, že výběr částí těla je na tobě  Vajíčko – prohnat partnerovi co nejrychleji vajíčko (nejlépe balónek) z jedné nohavice do druhé. Klíče – velice zábavný skeč: zvedne se svědek nevěsty a řekne, že jelikož je nevěsta zadaná, měli by všichni, co mají klíče od jejího domu, klíče odevzdat. Klíče postupně odevzdá co nejvíce mladých mužů. Stejnou větu řekne i svědek ženicha. Zvedne se stará paní, servírka a starý pán. Svatební strom – oblíbená zábava hlavně pro děti.
Svatební tanec s překvapením. To byl asi náš největší výtvor. Tento tanec jsme trénovali asi měsíc. A o co se jedná? Jednou jsme na internetu viděla tanec novomanželů, který začínal úplně klasicky. Romantická hudba. Manželé v obětí tančí. Najednou se páska s hudbou zadrhne a z ničeho nic začne hrát Michael Jackson. Ale jen chvíli. Vzápětí ho vystřídá Tepláková souprava atd., atd. Až se kolotočem různých moderních písniček, na který pár předvádí nacvičenou choreografii, vrátí k původní romantické písni, na kterou dotančí. Toto mělo asi největší úspěch. O půlnoci jsme tanec zopakovali i se svatebčany :-)

hry
Mé doporučení? I když nejste s nastávajícím žádní extroverti, určitě stojí za to alespoň pár her zakomponovat na tvoji svatbu. Je to příjemná vložka, která udělá tvoji svatbu zase o něco originálnější a tvoji svatební hosté to určitě ocení. Hlavně, když uvidí, že si ze sebe umíš udělat srandu, budou i oni uvolněnější :-)

 

vytvořila Jolana