„Slečno Veroniko, ale já už mám na rok 2015 jen pár volných termínů…“.
„Já s tím počítám.“, mrkla jsem na Jarku.

Luxusní dorty od Jaroslavy Kasálkové se řadí mezi ty věci, které prostě chcete. Není tedy divu, a za těch pár termínů jsme neskutečně rádi! Jaroslava se designovým sladkostem věnuje 2 (!) roky. Peče, tvoří, designuje, zdobí. Pod rukama jí vznikají malá umělecká díla. Nebo víte co? Velká umělecká díla! Jarka je romantická duše, věčně zasněná v oblacích a myslím, že věří na pohádky, stejně jako já. Přečtěte si o této brněnské královně dortů, její práci a snech… a pro jistotu hned nějaký termín urvěte! :)

  1. Jaký byl Váš dětský sen? Čím jste chtěla být?

Začalo to princeznou a tou jsem pro svého syna i manžela, pak jsem chtěla malovat, modelovat, aranžovat a hlavně pořád tvořit. Dlouho jsem nemohla najít obor, v čem bych se cítila úplně naplněna. Pořád jsem cítila, že chci ještě víc, a jsem šťastná, že jsem se našla v této práci tak brzy a mám před sebou alespoň doufám ještě spoustu krásné práce

  1. Luxusní dorty – Vaše značka – dokázala byste v pár větách vystihnout, jaké jsou?

Přála bych si, abych mohla říct záruka kvality, ale nemám ráda silná slova a tak mi stačí spokojený úsměv a pochvala od zákazníků. Nezaložila jsem je proto, abych byla někomu konkurencí, ale abych mohla dělat práci, kterou nade vše miluji a jsem i díky ní šťastná!

  1. Co byste poradila nevěstám při výběru dodavatele dortu a sladkostí? Čím by se měly řídit?

Určitě tím co chtějí poptávat, vybírat dodavatele i podle náročnosti zakázky a velikosti. Určitě je dobré se osobně sejít a případně ochutnat. Výhodou je, že dnes má každý cukrář webové stránky, můžete si hodně informací najít i tam.

  1. Jaké jsou trendy v dortech pro rok 2015?

Nebát se ničeho a být originální! Pořád je poptávka po romantických svatebních dortech, za co jsem moc ráda. Já se při tvoření svatebních dortů ráda inspiruji svatebními šaty, květinami a vzory. A hlavně podle mě je ten nejlepší trend žádným trendem se neřídit, protože v dnešní době si můžete dovolit opravdu cokoliv a možná právě v tom inspirujete ostatní.

  1. Vzpomenete si, jak vypadal Váš první dort?

Vím to úplně přesně. Byl to dort k 18. narozeninám pro mého bratra, byl ve tvaru srdce potáhnutý bílým fondánem, na kterém byla černobílá fotografie nás obou jako ještě čtyřletých jak si dáváme pusinku :), po obvodu byly drobné ornamenty ze stříbrných perliček. S odstupem času musím říct, že byl nadčasový, nestyděla bych se za něj ani dnes, ono už je to totiž skoro 13 let co jsem ho pro svého bratra upekla.

  1. Co pečete nejraději?

Svatební dorty.

  1. Co na své práci nejvíc milujete?

Miluji tu volnost a zároveň i tu velkou odpovědnost! Miluji ten kreativní prostor plný fantazie! Miluji svoji dílnu i ty vyčerpávající dny bez spánku! Miluju styling a focení sladkých dobrot. Miluji vše krásné co je mi inspirací. Miluju to krásné finále!

A my milujeme práci této brněnské královny dortů!

www.luxusni-dorty.cz