Je konec června. Děti dostávají vysvědčení a těší se na prázdniny. Svatební sezóna v plném proudu, dalo by se říci. Nevěsty blázní (ano, i ty), ženichové už také blázní, blázní i svatební hosté. Jak si udržet chladnou hlavu, bez nutnosti strkat ji do ledové sprchy? Je nějaký recept na to, jak zůstat v pohodě?

Úvodem – doporučuji si tento článek číst znovu v případě, že onemocní fotograf, přibereš do šatů, v restauraci ti zapomněli říct, že se v ten den u nich koná ještě jedna svatba, že na poslední zkoušce makeupu vypadáš jako Marfuška…

1. Počasí neovlivníš. Fakt ne. :)
Ano, známe to. Neustálé sledování počasí online, začínáme velmi dlouhodobou předpovědí (Jak asi bude 21. 5. 2016??), pokračujeme až k samotnému datu Dne D, upínajíc zraky z nebi, se zbožným přáním “Hlavně ať nám neprší!”. Vypusť počasí z hlavy, ještě nikdo hromům ani bleskům doposud neporučil. A kdyby opravdu sprchlo? Můžete spolu tančit mezi kapkami deště…

1177910798056bbf13f915e18b06e191

2. On prostě nepomáhá!
Máš pocit, že je toho na tebe hodně? Tvého vyvoleného přípravy nezajímají? Tebe taky úplně nebaví fotbal a akční filmy, že? Nechtěj po něm názor na dva odstíny růžové :). Přípravy svatby si užívej a vše si vymazli do detailu, ale nepadej z toho únavou a nezapojuj do nich ty, kteří po tom úplně netouží. V případě nouze využij profíka. A nezlob se na něj, on se snaží… :)

how-women-and-men-see-colors

3. Co na to řeknou?
Zapomeň na názor tchýně, kamarádky, sousedky, náhodného kolemjdoucího. Je to váš den. Jen váš. A jestli se chcete brát v kostýmech králíků z klobouku, tak to zkrátka udělejte!

4. Nechtěj to mít pod kontrolou
Máš ráda vše pod kontrolou? Do detailu? Fajn. V případě organizace své vlastní svatby tohle vynech. Při přípravách i v den svatby. Není možné, abys měla o všem přehled, všechno věděla, vítala hosty, kapelu, kontrolovala teplotu svíčkové, zdobila tabuli a u toho všeho se usmívala a vypadala krásně, načančaná jako princezna. Tedy, možná to možné je, ale já jsem to za těch 7 let svatbaření ještě neviděla. (Pokud by se ti to povedlo, budeme rádi za fotku :)) Deleguj úkoly a důvěřuj těm, kteří ti pomáhají. Nekontroluj, neřeš.

5. Něco se hroutí
Může se stát, že něco nevyjde přesně podle představ, někdo onemocní, na něco se zapomene… Důležité je, že si “ano” zvládnete říct i bez toho. Tak si s tím zbytečně nelam hlavu.

5. Bereš si ho!
Zbytek žen na světě pláče. Protože ten nejlepší muž na světě už je zadaný, máš ho ty. Bereš si ho a on si bere tebe. Našli jste se, jste spolu nejšťastnější a není nic důležitějšího než vy dva a váš společný svět. A tohle je důležité. Víc než perfektní makeup, pravidelné nudličky v polévce a dodržovaní svatebního harmonogramu. Bereš si ho, tak si to užívej.

 

Tvoje Veronika

Zdroj foto:

http://ladycaretips.com/wp-content/uploads/2014/10/Converse-on-Bride-and-Groom-MS.jpg
https://www.pinterest.com/pin/521995413036586214/
http://www.dailystatistic.com/wp-content/uploads/2011/04/how-women-and-men-see-colors.jpg