Není žádost, jako žádost! To ti řekne nejedna úřednice za přepážkou.  A to stejné platí i o žádosti o ruku!  Řekla bych, že moment, kdy tvůj vysněný vysloví: „Vezmeš si mě?“, je v tvých vysněných představách hned na druhém místě za svatebním dnem. Jak o tom asi přemýšlí ale náš protějšek? Když uvážíme, kolik žádostí, před tou jeho plánovanou (když už se pro ten velký krok rozhodne), proběhlo, nemá to tvůj partner úplně nejlehčí!  Pozvat tě na večeři a dát prstýnek do sklenky s šampaňským? Jet do Paříže a požádat tě před Eiffelovkou? Nebo z ničeho nic donést kytici a prstýnek schovat do jedné z růží? I když se jedná o velice romantické chvíle, upřímně, to už tu bylo tisíckrát! Nedej bože, pokud se ve vašem okolí žádosti o roku množí geometrickou řadou a ty každý týden přijdeš s dalším zážitkem žádosti o ruku tvojí kamarádky. Chudák partner už neví, kde by inspiraci načerpal! Nemluvě o tom, že chce, aby se ti to líbilo. Upřímně? Nechtěla bych být v jeho kůži!IMG_0173 (2)

 

A co teď? Tušíš, že by se tato chvíle mohla někdy přiblížit? Dávaje partnerovi to, po čem touží! Nenápadně mu říkej, jakou hudbu máš momentálně nejraději, když ji uslyšíš v rádiu v autě, dej volume na maximum! Máš oblíbená místa, na které ráda vzpomínáš? Vykládej mu zážitky, které s nimi spojené máš! Miluješ určité květiny? Kup osvěžovače vzduchu dané vůně!  Ale nikdy nezapomeň, že mu nediktuješ, jak to má být! Dáváš mu jen indicie, aby to, chudák, neměl tak těžké. Když ti při žádosti nepustí tu danou písničku, pustí jinou od stejné kapely, zavede tě na místo, o kterém jsi nevěděla, že existuje a je ještě hezčí, než ty, o kterých jsi mu vyprávěla. A i když kytka, co ti dá, nebude úplně podle tvých vysněných představ, zkus si představit, kolik práce a kolik odvahy to dalo, aby si před tebou klekl a zeptal se tě: „Vezmeš si mě?“. Za to si muži zaslouží velký obdiv!

 

A chceš vědět, jak to vypadá ve světě, když si dá muž opravdu, ale opravdu hodně záležet? Koukni zde: https://www.youtube.com/watch?v=dxU1bv7nVuc

 

A jaká byly tvoje zásnuby? Byli jak z pohádky nebo z romantické komedie? :-)

 

 

 

 

vytvořila Jolana