Organizace svatby zahrnuje i zjištění nejnovějších trendů, které z ní udělají vkusnou ceremonii, kde se všichni budou cítit příjemně. V tomto blogu vám proto přinášíme nejžhavější svatební trendy pro rok 2023, které vás inspirují k naplánování co nejdokonalejšího svatebního dne.

Exteriér a zeleň

Tento trend není žádným překvapením. Oslavy lásky na čerstvém vzduchu kralují žebříčkem popularity již mnoho let a zdá se, že tomu tak bude i nadále. Hlavními hrdiny jsou rostliny, květiny, oblouky, markýzy, vintage nábytek či relaxační koutky v přírodním zátiší. V zájmu vytvoření harmonie se doporučuje použít tóny jako zemitá, zelená, olivová, béžová a šedá. Pokud je k exteriéru připojen i interiér, měly by se nacházet dekorativní detaily ve stejném duchu i uvnitř – vždy s důrazem na podtržení přírodního prostředí a spojení těchto dvou světů.

image11.jpg    

Ruční výrobky jako dekorace

Ve snaze vytvořit atmosféru s propojením na lokální kulturu se prosazuje trend využívání tradičních výrobků a ruční práce. Detaily - jako ručně malované svíčky, bavlněné papíry, inkoustové písmo, jednoduché lněné ubrusy, nitě, přírodní textury a originální květinové instalace.

image8.jpg

Neonová světla a kouř

Příjemným kontrastem k přírodním ozdobám jsou neonová světla, lasery, kouř a třpytivé dekorace, které naplní taneční parket radostí a barvami. Vytváří také perfektní fotogenický prostor a skvělou atmosféru kolem DJs, kapel či hudebních skupin.

 

image10.jpg

Barvy

Důležité je, že celá svatba by měla barevně ladit. Je proto třeba přizpůsobit vaši barevnou škálu prostorům a výzdobě. Co zůstává neměnné je, že celá vizáž by měla být přizpůsobena jednomu tématu. I v nadcházejícím roce bude stále platit pravidlo – v jednoduchosti je krása.

 

Osvětlení

Osvětlení je jedním z nejdůležitějších prvků při vytváření atmosféry, která vás pohltí. Je to dekorativní prvek se schopností dodat svatbě vlastní unikátní styl. I příští rok budou populární svíčky – jako ozdoby na stůl, dekorace do interiéru a exteriéru. Mikro-světla, závěsná svítidla, visící žárovky a křišťálové prvky nahrazují umělé osvětlení a kabeláž, protože jsou bezdrátové a mohou splynout s jakýmkoliv prostorem, bez estetického rušení.

Návrat k minimalismu

Podle návrhářů se v roce 2023 v oblasti výzdoby zaměříme na jednodušší design. Hlavním barevným tónem je tradiční bílá - od obřadu až po recepci. Takové nastavení se může týkat oblouku, kytic, oblečení, potisku, či celkového designu. Nebudou se používat moc přeplněné stoly, ale minimalistická výzdoba s několika květinami a tón v tónu barevnou paletou.

 

image6.jpg

Personalizované koláče a dort

Zvláštní, přírodní a umělecké návrhy budou v souladu s atmosférou akce. Trendy dorty budou mít většinou menší rozměry, s velkým množstvím detailů v jejich vypracování a prezentaci. Zákusky jsou třešničkou na dortu dekoru, protože kráčejí ruku v ruce s tónem celé svatby.

     image3.jpg

 

Abychom to v jednoduchosti shrnuli – v roce 2023 budou triumfovat dekorace evokující přírodu, ručně vyrobené prvky, minimalismus a jemné, elegantní osvětlení. Hlavní cíl však zůstává neměnný – pohodlí nevěsty, ženicha i hostů a maximální zábava během celé události.

 

 

 

Zdroj fotek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhejte se zaregistrovat na našem portálu.

Registrovat se
Kategorie:

Tipy a rady, Výzdoba a dekorace

Přečtěte si podobné články

Tipy a rady, Svatební oznámení a tiskoviny
Pozvánky pro hosty a svědky - co budete potřebovat?

Dočkali jste se! Stali se z vás snoubenci. Svatební přípravy zahŕňují nejen výběr šatů či hudby, ale i zvaní hostů. Jak pak pozvat hosty a svědky? Žijeme v...

Přejít na článek
Tipy a rady, Catering
Dokonalá svatba - pozor na menu!

Jak víte, lidí s různými intolerancemi a potravinovými alergiemi je stále více. Zbylých 30 % lidí zase trápí různé zdravotní problémy, kvůli kterým si nemohou dovolit jíst vše....

Přejít na článek
Tipy a rady, Svatební líčení a účesy
Dámské účesy na svatbu 2023

Vlasy jsou koruna krásy. Zároveň symbolizují ženskost, v některých zemích dokonce sexualitu. Ve svatební den by proto vaše hříva měla působit impozantně, co možná nejlépe jak je to...

Přejít na článek